Dijital Reklam Ajansına İhtiyaç Var Mı ?

9 Mayıs 2019
837
Views


Reklam ve tanıtım, insanlık tarihi boyunca pazarlama odaklı iş yapan insanların ve firmaların temel ihtiyaçlarından olmuştur. Piyasaya arz edilen ürün ve hizmetlerin beklentiyi karşılayacak düzeyde talep oluşturması ve hatta beklentileri aşacak taleplerin gerçekleşmesi için reklam ve tanıtım her dönemin en kritik araçların başında gelmiştir.

Bugün teknolojinin geldiği noktada reklam ve tanıtım aksiyonları boyut değiştirerek kendisine yeni kanallar oluşturmuştur. Başlangıçta yüz yüze ve radyo – tv mecralarıyla gerçekleştirilen reklam ve tanıtım, günümüzde hayatımızın her alanına nüfuz eden internet sayesinde ağırlığını dijital alanlara aktarmaya başlamıştır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, dijital platformlarda reklam ve tanıtım yapmanın bilinenin aksine kolay olmadığı gerçeğidir. Profesyonel destek almadan dijital alanlarda reklam ve tanıtım atağına kalkmak, çoğu zaman reklam için ayrılan bütçenin çöpe gitmesine sebep olmaktadır. Örneğin ciddi bir emek sarf ederek ve önemli bir bütçe ayırarak eposta mesajları yoluyla reklam – tanıtım aksiyonuna giriştiğinizi varsayalım. Bu aksiyonun beklentinizi karşılama yüzdesi çok düşüktür. Çünkü Türkiye gibi eposta kültürünün henüz gelişme evresini yaşadığı, epostaların sahipleri tarafından düzenli olarak kontrol edilmediği ülkemizde, eposta mesajlarıyla hedef kitleye ulaşmanız ile bir şans oyununda büyük ikramiyenin size çıkmasının olasılıkları neredeyse aynı.

Eposta tanıtımları basit bir örnek. Profesyonel destek almadan başlatacağınız Google Reklamlarının, Facebook Reklamlarının, Instagram Reklamlarının ve diğer dijital platformların size sunacağı reklam imkanlarının doğru hedef kitleye, doğru zamanda ve doğru şekilde ulaşması çok zor. Siz tam tersini mi düşünüyorsunuz? Yani profesyonel destek almadan da başarılı reklam – tanıtım çalışmaları yapabileceğinize dair inancınız mı var? O zaman size kötü bir haberim var. Maalesef yanılıyorsunuz! Yanıldığınız noktanın ne olduğunu size açıklamama izin verin. Dijital reklam aksiyonlarının her biri kendi içinde katı kuralları olan ve mutlaka planlı hareket edilmesi gereken sistemli faaliyetlerdir. Hangi dijital reklam kanalının hangi ürün ve hizmetlerin tanıtımında daha etkili olacağının tespitinden tutunda; tanıtım formatının cinsi, tanıtımın gerçekleştirileceği uygun zaman aralıkları, tanıtımda kullanılacak dil ve üsluba kadar birçok konu reklamınızın performansını doğrudan etkilemektedir. Potansiyel rakiplerinizin piyasayı elde tutmak için neler yaptığını araştırdınız mı? Her gün birçok kurumsal firmanın sizinle aynı müşteri kitlesine ulaşmak için profesyonel çaba sarf ettiğini hesaba kattınız mı?  Unutmayın ki birçok kişi ilk başta bu işin profesyonel destek almadan da başarılabileceğini düşünerek yola çıkıyor. Belirli bir miktar bütçeyi dijital reklam imkânı sunan platformlarda harcıyor ancak maalesef umduğunu bulamıyor ve ardından aynen potansiyel rakiplerinin yaptığı gibi çözümün profesyonel destek almakla mümkün olduğunu anlayarak dijital reklam ajanslarıyla görüşmelere başlıyor.

Lütfen unutmayın, aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuçlar alamazsınız. Ayrıca potansiyel rakiplerinizin izinden giderek onlarla asla rekabet edemezsiniz. Kendinize, yeni ve dinamik bir yol açmalı, o yolda sizi taşıyabilecek profesyonellerle ilerlemelisiniz. Bu anlamda çalışacağınız dijital reklam ajansı yalnızca alanında uzman olmamalı! Profesyonelliğini, farklı çözümler sunarak taçlandıran; markanızı, ürün ve hizmetlerinizi piyasanın zirvesine taşıyabilecek bir reklam ajansıyla yol almalısınız.

Tonyukuk Reklam Ajansı markalara ayrıcalıklı hizmetler sunan, dijital dünyada çözüm ortağı olmakla beraber, güçlü kadrosuyla tüm matbaa ihtiyaçlarını da karşılayan dijital reklam ajansı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugüne kadar birçok kurumsal markaya hizmet sunan Tonyukuk Reklam Ajansının hizmet verdiği referansları incelemeniz, isabetli karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Makale Kategorileri:
Dijital Pazarlama · Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.